FITBO.CZ | Originální dárek pro muže a ženu


Biogena

Společnost byla založena r. 1991 v Českých Budějovicích. V květnu roce 2006 byla výrobní kapacita společnosti Biogena mohutně zvýšena díky nákupu nové linky na porcované čaje. V tuto chvíli je Biogena třetí největší čajová společnost v Čechách – co se týká strojového vybavení. V r. 2006 na trh přichází nová řada ovocných, zelených, černých čajů a rooibosu balených v polypropylenových sáčcích. Na podzim Biogena připravuje novou řadu porcovaných ovocno-bylinných a pravých čajů Fantastic Tea, nové příchutě oblíbeného výrobku Kalorian Psyllium (malina a citrón) a na čas vánoc připravujeme nové jak porcované, tak i sypané čaje. Všechny tyto výrobky budou doplňovat maloobchodní sortiment.

Biogena se zabývá 3 liniemi odbytu: Catering, Retail, Pharmacy

CATERING – produkty

 • Černé čaje, aromatizované čaje Quick Tea – Černý čaj je připravován z lístků keře čajovníku (Camellia Sinensis, čeleď Theaceae), ve kterých proběhla plná fermentace. Černý čaj obsahuje cca 120 komponentů. Mezi nejdůležitější patří kofein s 3 % podílem (v souvislosti s čajem zvaný též tein, chemicky trimethylxanthin). Další důležitou látkou jsou třísloviny – 8 – 20 %. Ty dávají čaji jeho typickou, lehce svíravou a natrpklou chuť. Z vitamínů skupiny B je zde obsažen ve vodě rozpustný B1. Působí jako nervový vitamín, důležitý hlavně při duševní práci. Vitamín P přispívá k hromadění kyseliny askorbové, tedy vitamínu C. Čaj obsahuje také fluor a některé další prvky a minerální látky (např. draslík). Éterické oleje vytvářejí speciální vůni čaje a jeho specifické aroma. Až dosud bylo v čaji objeveno 23 různých aromatických látek. Spolu s chlorofylem přispívají ke zklidnění nervů, napomáhají přenosu kyslíku do tělesných orgánů, stimulují duševní činnost a také dýchání.
 • Směsi černého čaje a ovoce Quick Tea – Účinek černého čaje je dán způsobem přípravy. Jestliže jsou čajové lístky vyluhovány pouze 2-3 minuty, do nálevu se uvolní tein, který rovnoměrně povzbuzuje činnost mozku, nezatěžuje srdce a krevní oběh. Jeho účinek odeznívá pomalu. Působení teinu v čaji je jiné z toho důvodu, že se částečně váže na třísloviny (kofein v kávě naopak rozpumpuje srdce, působí krátce). Pokud je černý čaj vylouhován 5 minut (déle se nedoporučuje), uvolní se zároveň třísloviny, které tlumí povzbudivý účinek teinu. Na druhou stranu ale podporují činnost trávicího ústrojí, uklidňují žaludek a střeva, blahodárně ovlivňují činnost cév. Jsou schopny vázat a odvádět z organismu zplodiny.
 • Ovocné čaje – Řada ovocných čajů, k jejichž výrobě je použito vybraných rostlinných směsí, sušené ovoce a přírodně identické aromatické látky. Každý krok při výrobě je pečlivě sledován a kontrolován na základě certifikace ISO 9001. Ovocné čaje se vyznačují vínově červenou barvou. Pro absenci kofeinu jsou vhodným osvěžujícím nápojem pro dodržování pitného režimu, zejména u dětí a osob, jejichž zdravotní stav neumožňuje pití čajů s přítomností kofeinu. Chuť a čajové aroma vyniká jak v teplé, tak v chlazené formě.
 • Ovocné čaje bez ibišku
 • Bylinné čaje – Čajové bylinné směsi pro společné stravování jsou určeny pro každodenní potřebu, nejedná se o léčiva. Čaje jsou lahodné chuti, není třeba je sladit, protože byliny obsahují přirozené cukry, když sladit, tak medem. Pro výraznější chuť doporučujeme přidat citrónovou šťávu.
 • Instantní čaje Hot Tea, Ice TeaDruhy: Hot Tea černý čaj, Hot Tea jižní plody, Hot Tea černý multivitamínový čaj – jižní plody, Hot Tea zelený čaj s medem a citrónem, Hot Tea zelený čaj s opuncií, Ice Tea citrón, Ice Tea broskev, Ice Tea malina, Ice Tea třešeň, Instantní čaj s náhradním sladidlem, Instantní čaj hořký. Instantní čaj se těší veliké oblibě díky rozmanitému množství druhů, vynikající chuti a vůni, dobré rozpustnosti a rychlé přípravě. Instantní čaje jsou vyrobeny na bázi extraktu z černého či zeleného čaje, vyznačují se výbornou barvivostí – zlatavě hnědá barva u černých instantních čajů a světle zelená až žlutá barva u čajů zelených. Nabídka se neustále rozšiřuje o nové chutě.
 • Porcované čaje catering
 • Instantní směsi rozpustné ve vodě BioQuick – Jedná se o neperlivé nealkoholické nápoje v prášku, rozpustné ve studené vodě. Lahodné příchutě a výborná rozpustnost instantních nápojů jsou velikou výhodou při použití v pitných programech ve školství, zdravotnictví a velkostravování vůbec.
 • Instantní směsi rozpustné v mléce QuickMilk – Instantní směsi pro ochucení mléka nabízíme v několika osvědčených příchutích. Novinkou je QuickMilk s příchutí kokosu. Nápoj se připravuje rozpuštěním směsi ve studeném či teplém mléce.
 • Kávoviny, kakao – Melta se vyrábí z žita, kořene cukrové řepy, ječmene a pohankového kořene. Při správné přípravě se postupuje následujícím způsobem: nálevový sáček krátce povaříme a necháme 3 minuty stát.
 • Nízkoenergetické nápojové koncentráty – Biogena připravila řadu nových nízkoenergetických nápojových koncentrátů s cukrem a náhradním sladidlem v pěti příchutích. Koncentráty jsou určené pro rychlou přípravu chutných a levných nápojů. Ředění je doporučeno 1:20, tzn. že z 1 litru koncentrátu připravíte 21 litrů nápoje. Celá řada je obohacena o důležitý prvek – JOD.
 • Ovocné pyré – Ovocné pyré obsahuje velké množství vlákniny, jejíž účinky na trávicí systém člověka jsou nezanedbatelné – je důležitou složkou racionální vyvážené stravy. Konzumace vlákniny je nezbytná nejen pro regulaci trávicího procesu, ale také pro normalizování většiny metabolických procesů. Vláknina sehrává důležitou roli při udržování optimální hladiny cholesterolu, čímž pomáhá výrazným způsobem omezit rizika kardiovaskulárních onemocnění. Pyré neobsahuje lepek, chemické konzervační látky ani umělá barviva. Nyní je nabídka určena i pro diabetiky – ovocné pyré DIA jahodové a DIA meruňkové.
 • Jablečné trubičky – Jablečné trubičky – 50 ks (600 g) nahradí 6 kg čerstvých jablek.
 • Sušená zelenina – Složení: petržel – kořen, celer – kořen, mrkev – kořen. Do polévek, omáček, masových směsi, pod pečeně i dušené maso, do majonézových salátů a mnoha dalších pokrmů, kam je možné přidat zeleninu v tomto složení.
 • Cereálie – Druhy: Corn Flakes skořicové, Čokoládové kuličky, Toffee koule, Jogurtové kroužky.
 • Bueno Big SnachDruhy: Bueno BigSnack choco , Bueno BigSnack toffee, Bueno BigSnack fruit
 • Müsli tyčinky polévanéDruhy: Borůvka – jogurt , Višeň – jogurt, Meruňka – jogurt, Jahoda – jogurt, Banán – čokoláda, Lískový oříšek – čokoláda
 • Oplatky a sušenkyDruhy: Triplex, Rono vanilka, Rono ořech, Rono kokos, Horalka arašídová – OPAVIA, BeBe Brumík čokoládová náplň – OPAVIA, Diskito hvězdička mléčná čokoláda – OPAVIA, BeBe Dobré ráno ořech-med – OPAVIA, Diskito miniroláda – OPAVIA, Tatranka lískooříšková – OPAVIA.

RETAIL (MALOOBCHODNÍ PRODEJ)

Sortiment v sekci „Maloobchod“ zahrnuje ovocné, bylinné a pravé čaje – porcované i sypané, bylinné koupele a dárkové předměty.

PHARMACY

V nabídce je léčivý přípravek Kalorian Species – léčivý čaj k vnitřnímu užití. Podporuje léčbu zácpy, včetně zácpy doprovázející prostou otylost. Hlavní účinnou látkou Kalorianu Species je list z keře senny (Cassia senna), jejímž domovem je Indie a tropická Afrika. Sennové listy obsahují antracenové deriváty, z nichž účinné jsou hlavně sennosoidy. Kalorian Species se užívá u poruch trávení doprovázených zácpou a společně s dalšími složkami i ke snižování tělesné hmotnosti. Kalorian Species obsahuje pouze přírodní látky.

Zajímavosti a novinky v sortimentu Biogeny:

 • On-line obchod pro catering a on-line obchod pro maloobchod – Biogena již nabízí svým zákazníkům možnost nákupu on-line a to pro různé linie odbytu
 • nový produkt pro catering – jablečné trubičky – vynikající svačinka
 • společnost Biogena vyrábí na zakázku reklamní předměty na bázi přírodních produktů. Čaj, bylinná koupel nebo případně jiný výrobek z přírodních produktů je zbožím, které si lidé kupují pro radost nebo jako dárek. Proto tyto výrobky nabízí jako reklamní předmětem pro reklamní agentury.
 • Po půldruhém roce příprav, ověřování a testování celého výrobního procesu obdržela Biogena cerfifíkát ISO 9001
 • Biogena přichází s nabídkou vánočních čajů – sypaných i porcovaných.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.