Rubriky
Podnikání

Co je rezervovaná kapacita (v energetice)?

Rezervovanou kapacitou se rozumí maximální hodnota čtvrthodinového elektrického výkonu, kterou smí oprávněný zákazník odebrat v jednom odběrném místě ze zařízení příslušného provozovatele distribuční soustavy. Oprávněný zákazník se zavazuje tuto rezervovanou kapacitu svým odběrem nepřekročit. V případě, že oprávněný zákazník překročí hodnotu sjednané rezervované kapacity, bude mu účtována úhrada ve výši desetinásobku pevné měsíční ceny za rezervovanou kapacitu vztaženou na každý kW překročení smluvené maximální měsíční hodnoty čtvrthodinového elektrického výkonu.

Rezervovaná kapacita se sjednává a vyhodnocuje za odběrné místo oprávněného zákazníka pro základní zapojení. Pokud je odběrné místo oprávněného zákazníka připojeno z více napěťových hladin, rezervovaná kapacita se sjednává a vyhodnocuje za každou napěťovou hladinu samostatně pro základní zapojení.

Rezervovanou kapacitu dělíme na roční a měsíční. Oprávněný zákazník má tedy možnost sjednat si roční rezervovanou kapacitu i rezervovanou kapacitu pro příslušný kalendářní měsíc, přičemž celková rezervovaná kapacita pro příslušný kalendářní měsíc bude dána součtem roční rezervované kapacity a sjednané měsíční rezervované kapacity. Roční rezervovanou kapacitu lze v průběhu kalendářního roku zvýšit.

Platba za rezervovanou kapacitu je účtována a hrazena způsobem sjednaným ve smlouvě.

1 reakce na „Co je rezervovaná kapacita (v energetice)?“

V případě, že oprávněný zákazník překročí hodnotu sjednané rezervované kapacity, bude mu účtována úhrada ve výši desetinásobku pevné měsíční ceny za rezervovanou kapacitu vztaženou na každý kW překročení smluvené maximální měsíční hodnoty čtvrthodinového elektrického výkonu.

To je špatná informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..