Rubriky
Internet Technologie

Jak probíhal útok počítačového viru LoveLetter?

Takhle nějak se virus LoveLetter dostal na 55 milionů počítačů a odborníci ho pak vystopovali až k místu zrodu.

  1. května 2000 LoveLetter je vypuštěn na Filipínách. Brzy nato Sky , filipínský ISP, zaznamenává tisíce nakažených počítačů, připojujících se na jeho čtyři hostitelské webové stránky, kde číhá trojský kůň rozesílaný tvůrcem viru. Společnost tyto podezřelé stránky odstraní.

Virus se šíří jako příloha e-mailu nazvaného „I Love You“. Kromě toho, že vám nasadí do systému trojského koně, odešle sám sebe na všechny adresy uvedené ve vašem adresáři v Microsoft Outlooku a vymaže nebo přepíše soubory JPEG a MP3.

  1. května, 4:12 ráno Symantec a další antivirové společnosti začínají pracovat na definici nového viru.

7 ráno Většina antivirových společností už má k definice k dispozici, ale pro Východní pobřeží , kde už lidé v práci začali otvírat e-maily, je pozdě.

10 dopoledne Vyšetřovatelé odhalili, že autor LoveLetteru zanechal ve zdrojovém kódu svoji přezdívku (Spyder), e-mailovou adresu a jméno města, kde žije. Identifikoval se také jako člen programátorské skupiny, známé jako GrammerSoft.

4 odpoledne Objevuje se první varianta LoveLetteru, kde je nápis „I Love You“ v předmětu zprávy nahrazen nápisem „Very Funny Joke“.

6:40 odpoledne Přinejmenším 20 zemí hlásí zavirování.

  1. května Objevilo se již devět variant viru. Amatérští slídilové, mezi nimi i stockholmský student střední školy jménem Frederik Bjork, prohledávají diskusní skupiny na Internetu, přičemž používají klíčová slova vyskytující se ve viru. Bjork objeví podobný virus, který Spyder rozeslal o čtyři měsíce dříve a který obsahuje verzi, jež identifikuje autora jako „student of amacc mkt.Phils,“ což je zkratka pro AMA Computer Colegue na předměstí Manily.
  1. května Poté, co bylo identifikováno telefonní číslo a , z něhož byl virus odeslán, podnikli místní vyšetřovatelé razii na čtvrť, kde měl podle nich Spyder sídlit. Policie nenašla žádný , ale zachytila disk obsahující virus podobný LoveLetteru.
  1. května Vyšetřovatelé vyslýchají Onela de Guzmana, který v tomto bytě žije. Připouští, že možná náhodou virus vypustil, ale popírá, že by ho vytvořil.
  1. června Na Filipínách není žádný antivirový zákon, takže de Guzman je souzen podle zákona, který se většinou uplatňuje na zloděje kreditních karet.

21. srpna Vyšetřovatelé dospěli k závěru, že zákon o kreditních kartách se na tento případ nevztahuje, a neochotně stáhli obvinění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..