Rubriky
Zdraví

Jak vyvolat menstruaci

Můžete mít spousty důvodu, proč chcete vyvolat menstruci. V tomto článku se dozvíte, jak vyvolat menstruaci co nejeefektivněji.

Můžete se třeba chystat na cestu a potřebujete mesnstruaci urychlit. Nebo se vaše dny zkrátka jen nedostavily a vy jste z toho nervózní? Existuje mnoho rad, které vám při vyvolávání menstruace pomohou, a vy tak nemusíte hned k lékaři pro vyvolávací injekci. Jak tedy na to?

Dříve, než začnete menstruaci vyvolávat, byste si měly předem uvědomit, proč se vaše dny nedostavily. Mohlo by totiž vyjít najevo, že jste těhotná. V prvním případě tedy vyrazte do lékárny a kupte si těhotenský test.

Pokud se těhotenství nepotvrdí, dalším důvodem opožděné menstruace může být nemoc nebo přechození nemoci. Tělo bývá zesláblé a zatěžované léky, a tak se může stát, že se menses opozdí, nebo dokonce vynechá. Dalším faktorem může být vysazení antikoncepce, stres nebo úbytek váhy.

První způsob, lehněte si do horké vany

Napusťte si pořádně horkou vanu. Pak už se do ní jen ponořte, přidejte vonný olejíček nebo pěnu do koupele, zavřete oči a relaxujte. Teplá vodu uvolňuje organismus, napětí a roztahuje cévy. Pro větší účinek si promasírujte spodní část břicha. Můžete použít své ruce nebo horký proud vody ze sprchy. Tento postup je vhodné opakovat několik dní po sobě. Pokud doma nemáte vanu, ale pouze sprchový kout, nezoufejte! Nastavte si tu nejteplejší vodu, jakou snesete, a nechte proud vody téct na spodní část břicha.

Zacvičte si

Možná se vám to nebude zdát, ale fyzická námaha opravdu může menstruaci vyvolat. Nechceme po vás, abyste uběhly maraton nebo strávily dvě hodiny intenzivním cvičením. Měla by postačit zhruba půlhodina nějakého lehčího cvičení. Zkuste tedy jízdu na kole, lehčí běh nebo cviky, které formují především břicho.

Zkuste použít bylinky

Příroda je mocná čarodějka a poklady, které nabízí, mohou pomoct víc než farmaceutické výrobky. Měla byste se ale nejprve ujistit, zda jsou pro vás konkrétní bylinky vhodné. Pro vyvolání menstruace se doporučuje pít čaje z třezalky. Dospívající dívky pijí tento čaj pro správný vývoj pohlavních orgánů a sjednocení menstruace. Zkusit můžete také čaj z měsíčku nebo šalvěje. Ta také pomáhá při nadměrném pocení a je skvělá jako kloktadlo. Má však silné léčivé účinky, tak je potřeba ji pít s mírou. Dále se doporučuje odvar ze zázvoru, petržele nebo řebříčku.

Některé byliny pro vyvolání menstruace mohou také způsobit potrat, takže když si je vezmete v těhotenství, mohlo by dojít k samovolnému potracení. Pokud existuje šance, že jste těhotná, neměla byste se pokoušet těhotenství ukončit pomocí bylin. Mohlo by to pro vás být extrémně nebezpečné.
Dávejte si také pozor v případě, že trpíte nějakou nemocí. Byliny mohou zhoršit příznaky některých nemocí, nebo způsobit velmi nebezpečné vedlejší příznaky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..