Rubriky
Firmy

Masarykova Univerzita v Brně

byla založena v roce 1919 jako druhá česká univerzita a zakládajícími fakultami byly fakulty lékařská, právnická, přírodovědecká a filozofická. K nim přibyla v roce 1946 fakulta pedagogická, v roce 1991 fakulta ekonomicko-správní, v roce 1994 fakulta informatiky, v roce 1998 fakulta sociálních studií a v roce 2002 fakulta sportovních studií. V současné době studuje na devíti fakultách MU asi 30 000 studentů. Počtem studentů v akreditovaných studijních programech je v Brně druhou největší vysokou školou v České republice.

Výuka probíhá většinou česky, každým rokem však přibývá programů, jež jsou dostupné i v angličtině, popřípadě dalších cizích jazycích.

Významnou roli v profilu Masarykovy univerzity hrají mezinárodní kontakty. Síť kontaktů se rozprostírá po všech pěti kontinentech. Univerzita je aktivně zapojena do programu SOCRATES/ERASMUS, v jehož rámci je v současné době uzavřeno přes 150 bilaterálních smluv s univerzitami a vyššími odbornými školami v zemích Evropské unie, a do programu CEEPUS, který podporuje kontakty mezi univerzitami střední a jihovýchodní Evropy. MU je členem dvou významných univerzitních sítí – Utrecht Network a Compostela Group of Universities.[1]

[1] http://www.muni.cz/study/exam.html – webová prezentace školy (8.3.2005)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..