Rubriky
Firmy Vzdělávání

Vídeňská Univerzita

Vídeňská Univerzita (The University of Vienna[1], Universitat Wien[2]) byla založena vévodou Rudolfem IV roku 1365, po vzoru Boloňské a Pařížské Univerzity. Vídeňská Univerzita (dále jen UV) je nejstarší univerzitou v německy mluvících zemích a jedna z nejstarších univerzit ve střední Evropě. Pyšnit se může několika laureáty Nobelovy ceny, kteří na půdě univerzity působili. V současné době univerzitu navštěvuje 63 000 studentů ve 130 studijních oborech 22 bakalářských a 27 magisterských programů. VU zaměstnává 4 800 vědeckých pracovníků. Univerzita má 15 fakult a dvě další akreditovaná centra – centrum pro translatologii (překladatelství) a centrum sportu. Kromě toho má i zastoupení odborů, odborů pro akademické pracovníky, institut gender studií a smírčí komisi. Kromě toho nabízí univerzita i denní hlídání dětí studentek a studentů od 8 do 18 hodin.

VU má tradičně silné mezinárodní vztahy v oblasti výzkumu a pedagogické činnosti, které nadále posilují. Celkem má univerzita 331 zahraničních partnerů z 311 univerzit.

Publikační činnost

Univerzita vydává tištěný bulletin, který shromažďuje informace – co je nového, jaké budou nové akce, přednášky, koncerty, setkání, co nově funguje atd. Tento bulletin je možné objednat zdarma na email v elektronické podobě.

Co se týče publikační činnosti, neexistuje žádné centrální ediční středisko, o všem si rozhodují jednotlivé fakulty samy. Co se týče vydávání publikací v rámci jednotlivých fakult, ani zde není jednotná varianta vizuálního stylu. Skripta jsou označena znakem fakulty a univerzity. Existují však dvě doporučené ediční varianty předepsané všemi fakultami a to „kurzgefasst“,což znamená krátce shrnuté body některého předmětu, dále „Schwerpunkte“ což znamená základní body rozvinutým způsobem upravené v určité práci.

[1] anglicky

[2] německy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..